Dni Formacyjne KSM DS

      Możliwość komentowania Dni Formacyjne KSM DS została wyłączona

Jedną spośród wielu inicjatyw Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży są Dni Formacyjne. Młodzież z oddziałów całej diecezji spotyka się, aby spędzić czas na intensywnej pracy i wspólnej zabawie. Jest to dobry czas na kształtowanie u młodej osoby postawy chrześcijanina jak i oddawanie chwały Bogu.

Dom Rekolekcyjny w Radomyślu nad Sanem gości m.in. młodzież z KSM. Tak też było i na tych szkoleniach, które odbyły się w dniach 15-17 czerwca. W piątkowy wieczór ośrodek był przepełniony rozmowami uczestników. Już w ten dzień udali się na swoje pierwsze spotkania.
Dni Formacyjne podzielone są na szkolenia obejmujące dwie części „0”, na których młodzież poznaje podstawowe informacje o KSM oraz na szkolenia dla zastępowych I i II stopnia.

Po spotkaniu nastał czas skupienia i refleksji. Uczestnicy udali się do kaplicy, by przeżyć najważniejsze spotkanie dnia czyli Mszę Świętą. Po niej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu.
Sobota była dniem najbardziej pracowitym. Mimo dużej ilości spotkań formacyjnych, młodzież udała się do Sandomierza na główną uroczystość Jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej. Po powrocie na uczestników czekał obiad, po którym wrócili do pracy, ale i nie tylko.
Wieczorem odbyła się integracja połączona z ogniskiem. Wszyscy dobrze się bawili przy wspólnych zabawach i tańcach.
Szkolenia zawsze kończą się egzaminem, którzy przeprowadzają instruktorzy diecezjalni
z księdzem asystentem. Tak było i tym razem. Po Mszy świętej, uczestnicy mimo swojej wiedzy poczuli lekkie zdenerwowanie. Jednak jak się okazało – niepotrzebnie, ponieważ wszystkim udało się go zdać.
Jednak to nie był koniec, dlatego że w ten dzień odbył się Zjazd Diecezjalny KSM, na który oprócz uczestników przyjechali inni KSM-owicze. Na spotkaniu przeprowadzono wybory do Zarządu Diecezjalnego i Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej, a całość została uwieńczona wspólnym grillowaniem.

 

Karolina Grzesik
Przewodniczący Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej KSM DS