Niedziela Palmowa w Sandomierzu

      Możliwość komentowania Niedziela Palmowa w Sandomierzu została wyłączona


25 marca bieżącego roku był dniem, gdy sandomierski rynek wypełnił się tłumem młodych z całej diecezji, którzy przybyli do miasta na Niedzielę Palmową, podczas której obchodzono Światowy Dzień Młodzieży. Nie mogło na tym ważnym wydarzeniu zabraknąć również przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji, którzy czynnie włączyli się w organizację tego wydarzenia m.in. poprzez zaangażowanie się w Eucharystię. Hasłem tegorocznego spotkania były ewangelijne słowa: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”.

Liturgia Niedzieli Palmowej, której przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz, rozpoczęła się przy figurze Matki Bożej Niepokalanie Poczętej na Rynku Starego Miasta. Biskup, poświęcając palmy, wezwał zgromadzonych młodych i przybyłych mieszkańców Sandomierza do duchowego wejścia w obchody Wielkiego Tygodnia.
Uroczystą procesją, w której brali udział nie tylko kapłani, ale także licznie zgromadzeni wierni udali się do Katedry, gdzie nastąpiły dalsze obchody owego święta.

Biskup w swoim kazaniu podkreślił ogromne znaczenie młodych ludzi w kościele. Umiejętność wzajemnej komunikacji między starszym pokoleniem a młodszym, która może przynieść wyłącznie duchowe korzyści.

Dalsza część Diecezjalnego Dnia Młodych odbyła się w Katolickim Domu Kultury św. Józefa, gdzie młodzi mogli wysłuchać koncertu Pawła Chustaka oraz wspólnie z jego zespołem wychwalać Pana.

Po koncercie odbył się diecezjalny konkurs palm, w którym pierwsze miejsca zajęły KSM-u z parafii w Tuszowie Narodowym oraz Szkoła Katolicka ze Stalowej Woli. Drugie miejsce przyznano także dwóm palmom wykonanym przez oddział KSM w Krzątce oraz Szkołę Katolicką z Sandomierza, zaś trzecie przypadło Szkolnemu Kole Caritas w Klimontowie oraz grupy Oazowej z Sandomierza.

Natalia Łukawska

Członek zwyczajny KSM DS