(PO)WOŁANIE NA SPOTKANIE w Chmielowie

      Możliwość komentowania (PO)WOŁANIE NA SPOTKANIE w Chmielowie została wyłączona

„Jeśli chcemy mieć świętych kapłanów, należy się o nich modlić” – ta myśl przyświeca oddziałom KSM w naszej diecezji, którzy w każdy pierwszy czwartek miesiąca modlą się o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym miesiącu w ramach akcji „(Po)wołanie na spotkanie” ponad 50-osobowa grupa KSMowiczów z Chmielowa, Nowej Dęby (MBKP), Kunowa, Osieka, Lipnicy modliła się 6 grudnia 2018r. w kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika
w Chmielowie.
Spotkanie modlitewne rozpoczęło się Mszą św. o godz. 17:00. W kazaniu Asystent Diecezjalny – ks. Damian Zieliński nawiązywał do słów Ewangelii św. Mateusza, która mówi, że do królestwa niebieskiego wejdzie ten, kto spełnia wolę Bożą.
Po Mszy św. odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlono się za tych, którzy zostali powołani do szczególnej służby w Kościele, co więcej przyjęli ten dar i posługują nam każdego dnia.
Kolejnym punktem programu była debata w ramach projektu „Tożsamość jutra”, która miała miejsce w Wiejskim Centrum Kultury w Chmielowie. Miała ona na celu w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wywiązać dyskusję na temat tożsamości polskiego narodu – jaka była kiedyś, jaka jest obecnie i jaka może być w przyszłości.
Wstępem do dyskusji i dzielenia się swoimi przemyśleniami była projekcja filmu „Tożsamość 1918-2018”, którego tematem przewodnim jest funkcjonowanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w perspektywie ostatniego wieku, ze szczególnym uwzględnieniem komunistycznych represji po zakończeniu II wojny światowej.
Następnie był czas na wystąpienia. Swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami podzielił się ks. Mieczysław Wolanin – wieloletni duszpasterz akademicki i asystent oddziału KSM przy par. Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie, a także Prezes Zarządu KSM DS – Damian Warchoł. Podsumowania dokonał Asystent Diecezjalny – ks. Damian Zieliński.
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem oraz omówieniem spraw bieżących przez przedstawicieli Zarządu Diecezjalnego.

Damian Warchoł
Prezes KSM DS