(PO)WOŁANIE NA SPOTKANIE W KUNOWIE

      Możliwość komentowania (PO)WOŁANIE NA SPOTKANIE W KUNOWIE została wyłączona

„Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie”– tą myślą młodzi KSM w naszej diecezji rozpoczęli kolejne spotkanie w pierwszy czwartek miesiąca, modląc się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W tym miesiącu w ramach akcji „(Po)wołanie na spotkanie” młodzi z Krzątki, Kunowa, Nowej Dęby (MBKP), Ostrowca Świętokrzyskiego (Św. Jadwigi), Sandomierza (MBKP) wspólnie modlili się 3 stycznia 2019r. w kościele pw. św. Władysława w Kunowie.
Spotkanie modlitewne rozpoczęło się Mszą św. o godz. 17:00, której przewodniczył Asystent Diecezjalny – ks. Damian Zieliński. W kazaniu zachęcał młodych, do tego, by mieć otwarte serce na Chrystusa, w pełni Mu zaufać .
Po Mszy św. odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlono się za tych, którzy odczuwają głos powołania, żeby przyjęli ten dar z pokorą i odpowiedzieli na wołanie Chrystusa. Do każdego z nas Chrystus mówi po imieniu, dlatego nie warto zagłuszać Jego wołania, tylko pójść za Nim.
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez oddział KSM w Kunowie.

Wiktoria Ciździel
Skarbnik KSM DS