Śpiewaj dla Niepodległej

      Możliwość komentowania Śpiewaj dla Niepodległej została wyłączona

„Śpiewaj dla Niepodległej” pod takim hasłem odbyła się III edycja Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej. W tegorocznym konkursie wzięło udział łącznie prawie sto trzydzieści osób!
Sandomierz dzisiaj stał się swoistą stolicą młodzieńczego patriotyzmu. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią, której przewodniczył Asystent Diecezjalny KSM ks. Damian Zieliński.
Bezpośrednio po Mszy Św. w Katolickim Domu Kultury Św. Józefa rozpoczęły się występy prawie trzydziestu uzdolnionych młodych. Zadaniem młodzieży było wykonanie dwóch utworów – pierwszego o charakterze patriotycznym, a drugiego o charakterze religijnym. Na scenie zaprezentowało się dwanaście zespołów wokalno-muzycznych oraz siedemnastu solistów. Uczestników oceniało JURY, biorąc pod uwagę wartość wokalną i ekspresyjną wykonania utworu.
Mimo iż walka była bardzo wyrównana, zwycięzca mógł być tylko jeden! Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dylom i upominek, zaś najlepsi z każdej kategorii cenne nagrody.

W kategorii zespoły zostali wyróżnieni:
I miejsce – schola z Chmielowa
II miejsce – „Jedyni tacy”, zespół z Tuszowa Narodowego
III miejsce – „Rosa”, schola z Ćmielowa.

W kategorii soliści wyróżnienia przypadły dla:
I miejsce — Szymon Dul
II miejsce — Emilia Bielecka
III miejsce — Wiktoria Krawczyk
Nagrodę publiczności otrzymała schola Ad Gloriam Dei z Kunowa.

Festiwal został zorganizowany w celu czynnego zaangażowania się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za poświęcony czas i przygotowania przepięknych aranżacji dobrze znanych piosenek!

WIDZIMY SIĘ ZA ROK!

« 1 z 2 »