Wybory do Zarządu i Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej

      Możliwość komentowania Wybory do Zarządu i Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej została wyłączona

„Miejsce każdego z nas zależy wyłącznie od naszego powołania. Powołania nie znajduje się po prostu po zastanowieniu i przeanalizowaniu różnych dróg-ono jest odpowiedzią otrzymaną w modlitwie”
~ Edith Stein

Każdy człowiek w myśl przytoczonego cytatu posiada pewną misję. Może być to powołanie do kapłaństwa, małżeństwa, ale także do pracy na rzecz drugiego człowieka. Tym ostatnim mogą poszczycić się Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej, którzy w dniu 17 czerwca 2018 r. wzięli udział w wyborach do Zarządu oraz Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej. Trzydzieści troje przedstawicieli z 17 oddziałów KSM w diecezji, spotkali się w Radomyślu nad Sanem w celu zadecydowania, komu przeznaczyć tę ogromną i zarazem bardzo odpowiedzialną rolę.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:00 na auli w domu rekolekcyjnym „Augustianum”. Robert Dec — ustępujący Prezes KSMu przywitał wszystkich przybyłych gości.

Następnie zostały przedstawione oferty wakacyjne organizowane przez KSM. Każdy z zainteresowanych mógł znaleźć coś dla siebie. Kolejnym punktem programu było odczytanie przez Karolinę Grzesik — członka Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej oraz Prezesa KSM DS Roberta Deca sprawozdań, które podsumowały dwuletnią pracę Zarządu.

Po odczytaniu dokumentów, uczestnicy uprawnieni do głosowania udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi. W następnej kolejności została powołana komisja skrutacyjna, która od tamtej pory była odpowiedzialna za przeprowadzenie wyborów. Każdy z kandydatów miał za zadanie zaprezentować się przed osiemdziesięcioosobową grupą KSMowiczów z całej diecezji. Wszyscy przybyli goście mogli zadawać pytania osobom startującym do władz diecezjalnych.

W wyniku głosowania w pierwszej turze wyborów zostali wybrani: Damian Warchoł, Przemysław Kotuła oraz Gabriela Janik. W drugiej zaś: Natalia Łukawska, Wiktoria Ciździel, Magdalena Blacha oraz Dawid Stąpór. Do Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej wstąpiła Karolina Grzesik, Barbara Zbyrad oraz Michał Pyć.

Po tym jakże ważnym wydarzeniu w historii Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej, wszyscy udali się na grilla, świętując wyniki wyborów.

 

Natalia Łukawska