Diecezjalna Rada Kierownictw w Sandomierzu

      Możliwość komentowania Diecezjalna Rada Kierownictw w Sandomierzu została wyłączona

W myśl słów Henry Forda: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces” – przedstawiciele dwudziestu jeden oddziałów spotkali się w dn. 14 września 2019 r. w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu na Diecezjalnej Radzie Kierownictw KSM DS.

Celem spotkania było omówienie bieżących i przyszłych spraw stowarzyszenia.
Wydarzenie rozpoczęło się wspólną modlitwą, której przewodniczył Asystent Diecezjalny KSM DS Ks. Damian Zieliński. Następnie głos zabrał Prezes Zarządu Damian Warchoł. Przywitał on ponad 60-osobową grupę młodzieży wraz z przybyłymi księżmi.
Po oficjalnym rozpoczęciu nastąpiła najważniejsza część spotkania, a mianowicie wybory uzupełniające do władz diecezjalnego stowarzyszenia. W wyniku demokratycznych wyborów w skład Zarządu KSM DS dołączyli: Joanna Kasica, Barbara Zbyrad i Michał Pyć. Zaś do Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej wykazali chęć pracy Magdalena Blacha oraz Jakub Słowiński.
W wyniku czego skład Zarządu KSM DS oraz Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej przedstawia się następująco:
Prezes: Damian Warchoł
Zastępca Prezesa: Natalia Łukawska
Skarbnik: Michał Pyć
Sekretarz: Barbara Zbyrad
Zastępca Sekretarza: Joanna Kasica
Członek Delegat: Wiktoria Ciździel
Członek Zarządu: Przemek Nosal

Przewodniczący KR: Karolina Grzesik
Z-ca Przewodniczącego KR: Magdalena Blacha
Członek KR: Jakub Słowiński

Po zakończonych wyborach nastąpił czas na omówienie kalendarium. Młodzież bacznie przysłuchiwała się wszystkim propozycjom, które przedstawił Zarząd. Wykazała także swoją chęć do współorganizacji wielu z nich.
Następnie po prawie dwugodzinnych obradach nastąpił czas na małą przerwę, podczas której można było dopełnić wszelkich formalności, porozmawiać z pozostałymi uczestnikami wydarzenia czy przekąsić małe co nie co.
Spotkanie zakończyło się modlitwą oraz błogosławieństwem ks. Damiana Zielińskiego.
Przepełnieni entuzjazmem życzymy wszystkim oddziałom, działającym w naszej diecezji siły oraz wytrwałości we wszystkich akcjach, których się podejmujecie!

Natalia Łukawska
Z-ca Prezesa KSM DS