(Po)wołanie na Spotkanie w Krzątce

      Możliwość komentowania (Po)wołanie na Spotkanie w Krzątce została wyłączona

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży rozpoczęło drugą edycję akcji “(Po)wołanie na spotkanie”, 12 września w kościele parafialnym w Krzątce. Akcja ta ma na celu modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne i odbywa się cyklicznie w co drugi czwartek każdego miesiąca.

Spotkanie to rozpoczął najważniejszy punkt programu, czyli wspólna Eucharystia. Oprócz oddziału i parafian z Krzątki, również udział wzięły oddziały z Chmielowa, Jadach, Jeżowego, Nowej Dęby (MBKP) oraz Sandomierza. Mszę Świętą koncelebrowaną odprawili asystent diecezjalny ks. Damian Zieliński, asystent tamtejszej parafii ks. Bohdan Strojek oraz asystent oddziału z Jeżowego ks. Łukasz Maliński.
Po wspólnej Eucharystii nadszedł czas na adorację Najświętszego Sakramentu. Prowadził ją ks. Damian Zieliński, gdzie razem z obecnymi wznosił prośby o liczne, święte powołania.
Po wspólnej modlitwie nadszedł czas na poczęstunek, przygotowany przez oddział z Krzątki, w tamtejszej salce parafialnej. Młodzież mogła tam spędzić miło wieczór
i porozmawiać. Późnym wieczorem wszyscy wrócili do swoich domów, by z niecierpliwością czekać na październikowe spotkanie.

Karolina Grzesik
Przeowdnicząca DKR