Niedziela Palmowa w Sandomierzu

      Możliwość komentowania Niedziela Palmowa w Sandomierzu została wyłączona

 Niedziela Palmowa to Święto Młodych, dlatego też dnia 14 kwietnia 2019 r. , młodzież nie tylko z KSM, spotkała się w Sandomierzu na kolejnym już Światowym Dniu Młodzieży oraz Diecezjalnym Konkursie Palm. W organizacje tego ważnego wydarzenia włączyło się między innymi nasze Diecezjalne Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Uroczystość rozpoczęła się na sandomierskim rynku od poświęcenia przez J. E.Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza palm i odczytania Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy.


Następnie przeszliśmy procesją do kościoła pw. Św. Józefa gdzie odbyła się Eucharystia z Męka Pańską, na której J.E. Bp Edward Frankowski wygłosił do przybyłej młodzieży kazanie.

Następne punkty wydarzenia odbyły się już w Katolickim Domu Kultury Św. Józefa, gdzie na uczestników czekał poczęstunek. Wszyscy chętni mieli przyjemność wysłuchać świadectw uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat kraju- gospodarza oraz zadać pytania.


Kolejnym, przez wielu bardzo wyczekiw
anym, punktem programu był konkurs palm, którego uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i talentem konstruktorskim. Laureaci trzech pierwszych miejsc i wyróżnieni zostali nagrodzeni.


Niedziela Palmowa wprowadza nas w Wielki Tydzień, od tej chwili szczególnie wyczekujemy na Zmartwychwstanie naszego Zbawiciela. A przybywając licznie do Sandomierza, młodzież zaakceptowała swoją gotowość na nadchodzące dzieło zbawienia.

Przemysław Nosal
Członek Zwyczajny Zarządu KSM DS