(PO)WOŁANIE NA SPOTKANIE w Sandomierzu

      Możliwość komentowania (PO)WOŁANIE NA SPOTKANIE w Sandomierzu została wyłączona

W dniu 7 lutego 2019 r. młodzież z KSM naszej diecezji rozpoczęła kolejne spotkanie, modląc się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W tym miesiącu w ramach akcji „(Po)wołanie na spotkanie” młodzi z Chmielowa, Kunowa, Lipnicy, Nowej Dęby (MBKP), Sandomierza (MBKP), Osieka oraz Zaklikowa wspólnie modlili się w kościele pw. MB Królowej Polski w Sandomierzu
Spotkanie modlitewne rozpoczęło się Mszą św. o godz. 17:00, której przewodniczył ksiądz proboszcz parafii – ks. kan. Marek Flis. Kazanie zaś wygłosił Asystent Diecezjalny – ks. Damian Zieliński, który podkreślił jak ogromne zmiany może wywrzeć młody człowiek na swoje otoczenie tylko wtedy gdy przyjmuje rolę apostoła dzisiejszych czasów.
Po Mszy św. odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlono się za tych, którzy odczuwają głos powołania. Aby ten dar przyjęli z pokorą i odpowiedzieli na wołanie Chrystusa. Do każdego z nas Chrystus mówi po imieniu, dlatego nie warto zagłuszać Jego wołania, tylko pójść za Nim.
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez oddział KSM w Sandomierzu. Był to czas na rozmowy i wspólną integrację.

Natalia Łukawska
Sekretarz Zarządu KSM DS