„ZAKOPIAŃSKI ODJAZD”

      Możliwość komentowania „ZAKOPIAŃSKI ODJAZD” została wyłączona

W myśl ósmej zasady KSM – „Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny” młodzież naszej diecezji uczestniczyła w obozie zimowym pn. „Zakopiański odjazd”. Ponad 30-osobowa grupa młodych z parafii Gościeradów, Kunów, Nowa Dęba, Połaniec, Potok Wielki, Sandomierz i Zaklików w dniach 24.01-28.01. 2019r. aktywnie wypoczywała w Zakopanem.

Młodzi powierzyli swój wyjazd Bogu, uczestnicząc we Mszy św. w Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie. Zakopane przywitało ich mroźną, ale piękną pogodą. Z białego puchu korzystali na wyciągu narciarskim Ugory oraz w stacji narciarskiej Witów-Ski. Kondycję fizyczną polepszali nie tylko podczas zajęć na stokach, ale także podczas wyprawy górskiej na Wiktorówki.
Dla przemęczonych mięśni była przewidziana odnowa w Termach Chochołowskich. Liczne baseny sportowe, kąpiele solankowe, jacuzzi były idealne do relaksu po intensywnych dniach na nartach.
Na młodych czekały również takie atrakcje jak wyjście na Krupówki, kulig z pochodniami zwieńczony ogniskiem i wieczorki integracyjne, podczas których można było wykazać się pracą w grupach.
Głównym punktem każdego dnia była Msza św., w której uczestniczyli w okolicznych Sanktuariach i kaplicach. W drodze powrotnej podziękowaliśmy Bogu za bezpieczny wyjazd, uczestnicząc we Mszy św. w Wadowicach.

Uczestnicy obozu przywieźli ze sobą nie tylko zakupione pamiątki, ale także wiele wspaniałych wspomnień, nowe znajomości, a także nabrali sił do powrotu do szkoły.

Wiktoria Ciździel
Skarbnik KSM DS

« 1 z 2 »