Spotkanie Opłatkowe KSM DS

      Możliwość komentowania Spotkanie Opłatkowe KSM DS została wyłączona

Spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży to wspaniała okazja do modlitwy, spotkania z przyjaciółmi z innych oddziałów, złożenia sobie nawzajem życzeń oraz integracji i wspólnej zabawy. W bieżącym roku jego organizacji podjął się oddział z Modliborzyc, dn.13.01.2019r.
Wydarzenie rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 16.30 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa
i Męczennika w Modliborzycach.Głównym koncelebransem Eucharystii był ks. Damian Zieliński – Asystent Diecezjalny naszego stowarzyszenia. Podczas Mszy Św. nie zabrakło pięknych kolęd
i pastorałek w wykonaniu sekcji muzycznej KSM DS i scholii parafialnej w Modliborzycach, które ubogaciły naszą modlitwę.
Następnie wszyscy razem przeszliśmy do Zespołu Szkół w Modliborzycach, gdzie odbyła się krótka część oficjalna inaugurująca nasze spotkanie, po której dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie wzajemnie życzenia.
Po poczęstunku przyszedł czas na wspólne zabawy, tańce integracyjne, ale także na omówienie spraw organizacyjnych i najbliższych wydarzeń diecezjalnych, które będą udziałem KSM-u.
Spotkanie przebiegało w przyjaznej i radosnej atmosferze, co sprzyjało zacieśnianiu więzi między członkami KSM-u z różnych zakątków naszej diecezji. Każdy uczestnik wyjechał napełniony radością, pozytywną energią i motywacją do działania w swoim środowisku i gotów wypełniać zawołanie KSM-u w swoim życiu, czyli przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie.

Przemysław Nosal
Członek Zarządu KSM DS